Smacznie i Ładnie | Warsztat Food & Garden




Zdarza się, że kiedy przyjeżdżacie do Wrocławia piszecie czy mogę polecić Wam miejsca, gdzie warto zjeść, bądź co warto zobaczyć. Chce zacząć od tego pierwszego, we Wrocławiu pojawia się coraz więcej "ładnych" - klimatycznych i przyjemnych miejsc serwujących pyszną kuchnie. Chcąc pokazać Wam te miejsca zaczynam cykl "Smacznie i Ładnie".


Pierwszym miejscem, które chce Wam polecić jest "Warsztat Food & Garden. Choć lokal nie znajduje się w ścisłym centrum to jest warty przejechania paru przystanków tramwajem. Miejsce posiada ciekawą historię, a nazwa nie wzięła się znikąd, a do dzisiaj nie tylko jest tam restauracja, ale też myjnia. Lokal został zaprojektowany przez Elizę Suder z pracowni projektowej SHI, jest surowo wykończony,a klimatyczne, stare meble dopełniają to miejsce. Wchodząc nie da się zapomnieć jaką role pełniło wcześniej wnętrze. Nie nacieszysz tu tylko podniebienia, lecz też oczy.

Posiadają sezonowe menu, które zmienia się mniej więcej co 2 tygodnie, do tego codziennie jest danie dnia. Miejsce to odkryłam stosunkowo nie dawno (jakieś 2 miesiące temu) próbowałam różnych pozycji z karty (przez długi czas tylko wegetariańskich), ani razu się nie zawiedliśmy. 

Zaczęliśmy od zupy krem z marchewki (13 zł), choć podany został inaczej niż do tej pory (zwyczajowo zupa była podawana w osobnym naczyniu), ale smak wynagrodził sposób podania. 



Z dań głównych wybrałam propozycje dnia - kozi ser z selerem sałatą i musem mango (23 zł). Kozi ser idealnie skomponował się z selerem (choć osobiście zawsze kojarzył mi się w połączeniu z burakiem) i mus mango dopełniał do połączenie. Różnorodne smaki komponujące się idealnie zgraną całość, jest to jedno z ciekawszych dań jakie miałam przyjemność jeść w tym miejscu. 


Pogoda nie dopisuje, więc zdecydowaliśmy się wziąć  zimową herbatę (12 zł), podana w szklanym kubku, gdzie pierwsze skrzypce grał cynamon z pomarańczą, a w smaku lekko przypominała ciepło świąt. 
Okazała się idealna na rozgrzanie.  (zdjęcia nie mam ;( )

Niedźwiedzia 5, Wrocław
(naprzeciwko Magnolia Park)
Ocena końcowa 
Jedzenie 9/10 
Wystrój 10/10 
Ceny7,5 /10

You Might Also Like

0 komentarze

Cenie sobie konstruktywną krytykę, jak i miłe uwagi
Każdy komentarz mile widziany.

Flickr Images